Lankytinos vietos su vaikais Lietuvoje Lankytinos vietos su vaikais Lietuvoje

Lankytinos vietos su vaikais

Atostogos vaikams yra tikras džiaugsmas, o štai tėvams neretai tampa ir šiokiu tokiu galvos skausmu, mat reikia suplanuoti vaikų laisvalaikį. Jei atostogos trumpos, tą padaryti nėra taip sunku, o štai ilgos, pavyzdžiui, vasaros atostogos, reikalauja tėvų kūrybiškumo. Dalį jų vaikai leidžia stovyklose, dar dalį pas senelius, taip pat namuose ir, žinoma, visi svajoja šį tą smagaus nuveikti su tėvais. Tad atėjus atostogų metui tėvai ima kurti atostogų planus, kurių kertiniu klausimu tampa, kokios lankytinos vietos su vaikais Lietuvoje yra populiariausios ir tikrai vertos dėmesio. Tad pateikiame TOP 10 vietų, kur apsilankę su vaikais turėsite įstabų laiką, šaunias emocijas ir puikią atostogų patirtį.

Pelėdų parkas

Pelėdų parkas

Pelėdų parkas – unikali vieta, kurioje vaikai susipažins su šiais sparnuočiais. Pelėdos, apuokai ir net vanagai pasitiks mažuosius lankytojus. Galėsite su parko gyventojais nusifotografuoti, pelėdas paglostyti. Hariui Poteriui neabejingi vaikai čia atpažįsta ir šio personažo pelėdos Hedvigos giminaitę!

Pelėdų parką rasite adresu: Vilniaus raj., Rudamina, Miško g. 18

Paukščių kaimas

Pauksčių kaimas

Paukščių kaimas – išskirtinė vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur susipažinsite su daugybe paukščių ir net galėsite paragauti ant laužo keptos kiaušinienės ar pasivaišinti kitais čia pat, kaime, užaugintais produktais. Tiesa, be galo smagu tai, jog ne tik išvysite pačių įvairiausių paukščių, tačiau ir galėsite mėgautis jų „choru“ – galybė įvairiausių balsų ir gaidų čia skamba nuo ryto iki vakaro ir džiugina lankytojus. Čia organizuojamos edukacinės programos, lankytojai kviečiami žygio į pelkę metu ieškoti paukščių kiaušinių, klausytis įtraukiančių istorijų apie paukščius didžiuliame lizde ir pan.

Pauksčių kaimą rasite adresu: Cijonų kaimas, Ignalinos rajonas, Linkmenų seniūnija

Vinetu kaimas

Vinetu kaimas

Vinetu kaimas – šauni vieta, patiksianti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Puikus laikas laukia visos šeimos susipažįstant su indėnais ir jų gyvenimo ypatumais! Visai nesuklysime šią vietą pavadinę indėnų muziejumi po atviru dangumi – tai patvirtina indėnų būgnų gausmas, didžiuliai mistika alsuojantys toteminiai stulpai ir kiti atributai, kuriantys unikalią ir smalsumą žadinančią aurą.

Vinetu kaimą rasite adresu: Šlikių g. 63, Šlikių k. Kretingalės sen.,Klaipėdos r. sav. 

Skaidrios valtys

Skaidrios valtys

Jei Jūsų šeima neabejinga vandens pramogoms, traukite į Platelius – čia laukia skaidrios valtys, kuriomis plauksite per Platelių ežerą ir susipažinsite su povandeniniu jo pasauliu. Platelių ežeras traktuojamas vienu skaidriausių Žemaitijos regione, todėl atvers Jums įstabų ir paslaptingą savo povandeninį pasaulį. Be vandens gyvūnijos ir augalijos pasaulio, čia išvysite dar šį tą… Pavyzdžiui, nuskendusį tiltą ir kitų paslaptingų objektų!

Lietuvos jūrų muziejus

Jūrų muziejus

Lietuvos jūrų muziejus neabejotinai yra ta vieta, kurią privalu aplankyti keliaujant su vaikais. Susipažinkite su delfinais, ruoniais, pingvinais, pavaikštinėkite šaunias emocijas dovanosiančius povandeniniu tuneliu.

Jūrų muzieju rasite adresu Smiltynės g. 3 LT-93100, Klaipėda

Labirintų parkas

Labirintų parkas

Labirintų parkas šalia Anykščių laukia šeimų su vaikais, ištroškusiais gerų emocijų ir smagaus laiko. Šalia yra ir Apverstas namas – tikrai ne kasdienė pramoga. Labirintų pake galėsite keliauti skirtingų dydžių labirintais. Smagiausia, jog visi jie iš augalų, todėl unikalūs, tačiau drauge ir sunkinantys užduotį – surasti išėjimą. Čia pat vaikų laukia daug smagių atrakcionų, todėl planuokite parke praleisti visą dieną, nes mažieji pramogautojai taip lengvai smagių pramogų vietų neapleidžia.

Labirintų parką rasite adresu Skapiškiai, Anykščių sen., Anykščių r. sav

Žaislų muziejaus

Žaislų muziejus

Keliaujate su vaikais ir neaplankysite Žaislų muziejaus? Nedovanotina. Šiame muziejuje patiks ir vaikams, ir tėvams. Eksponatai supažindina su žaislais, menančiais senus laikus bei tebegyvenančiais tarp muziejaus sienų.

Katinų muziejus Šiauliuose laukia visų, neabejingų šiems keturkojams. Galybė katinų statulėlių – pačių įvairiausių, įdomiausių, žaismingiausių – laukia pažinties su Jumis!

Žaislų muzieju rasite adresu Šiltadaržio g. 2, LT-01124 Vilnius

Triušiukų slėnis

Triušiukų slėnis

Netoli Utenos įsikūręs Triušiukų slėnis yra viena populiariausių traukos vietų Lietuvoje, jei domina kelionės su vaikais. Galėsite apžiūrėti, paglostyti ir palaikyti mažuosius ilgaausius bei susipažinti su kitais gyvūnais. Triušiukų slėnyje lankytojus pasitinka net kelios dešimtys skirtingų triušių veislių. Jiems draugiją palaiko daug vaikų ir suaugusių lankytojų simpatijų sulaukiantys taurieji elniai, ožiukai bei avytės, alpakos, nutrijos, fazanai, žąsys, putpelės, antys, kalakutai bei daug kitų Triušiukų slėnio gyventojų.

Triušiukų slenį rasite adresu Girios g. 2, Antalamėstės k., Saldutiškis, Utena 

Dubingių žirgynas

Dubingių žirgynas

Šeimos su vaikais noriai traukia į Dubingių žirgyną. Klystate, jei manote, kad šioje erdvėje galėsite tik jodinėti žirgais. Be šios pramogos, čia galėsite vaikštinėti po gyvūnų ir paukščių pilną teritoriją, maudytis, šėlti žaidimų erdvėje! Nė vienas vaikas nelieka abejingas.

Dubingių žirgyną rasite adresu Žalktynės k. 14a, 33263 Molėtų r. sav.


Tai tik kelios lankytinos vietos su vaikais Lietuvoje, kur atrasite naujų įspūdžių ir patirsite šaunių emocijų! Vaikams patiks bet kurioje iš jų, o tokią išvyką neabejotinai tikrai prisimins ilgai ir draugams pasakos. Ne paslaptis, kad tiek mažus vaikus, tiek vyresnius labiausiai domina gyvūnai ir pramogos: atrakcionai, čiuožyklos, sūpynės, labirintai ir pan. Tad ką bepasirinksite iš TOP10 sąrašo, neprašausite pro šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *