Ką pamatyti Žemaitijoje su vaikais? Ką pamatyti Žemaitijoje su vaikais?

Ką pamatyti Žemaitijoje su vaikais?

Keliauti po Lietuvą – smagu ir gera. Be to, tokios kelionės nereikalauja daug laiko, investicijų ar ilgo pasiruošimo. Būtent dėl to daugelis šeimų su vaikais ypač šiltojo sezono metu mielai renkasi keliones po įvairius Lietuvos kraštus. Šiame straipsnyje pasidalinsime idėjomis, ką verta pamatyti Žemaitijoje su vaikais, kas šiame regione nustebins ne tik mažuosius keliautojus, bet ir visą šeimą.

Žemaitijos nacionalinis parkas

Tai didžiausias nacionalinis parkas, kuriame visiems bus įdomu pažinti gamtą. Čia driekiasi pažintiniai takai su vaizdingu kraštovaizdžiu, galima pažinti etnografinę kultūrą ir architektūrą. Tai puiki vieta mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, žygius pėsčiomis ar dviračiais, į kuriuos galima leistis su visa šeima.

Siberijos apžvalgos bokštas

Pakilti į šį apžvalgos bokštą – puiki pramoga, o nuo viršaus atsiveria graži panorama. 15 metrų aukštis leis į viską pažvelgti iš paukščio skrydžio, o pamatyti tikrai yra ką: tai plytintys Platelių ir Beržoro ežerai, Siberijos pelkė, Beržoro kaimas ir Platelių miestelio dalis, miškas.

Plungės dvaro sodyba

Mykolo Oginskio rūmai

Tai įspūdingai atrodantys Mykolo Oginskio rūmai, kurie stebina savo grožiu taip, kad net yra vadinami Žemaitijos Versaliu. XIX a. pastatų ansamblis ir vienas didžiausių mišraus stiliaus parkų savo išvaizda tiesiog gniaužia kvapą. Čia veikia ir Žemaičių dailės muziejus, o parke galima aplankyti vieną seniausių ir didžiausių šalies ąžuolų, vadinamą Perkūno vardu, taip pat legendomis apipintą Verkiančiąją liepą.

Šaltojo karo ekspozicija

Mažuosius visada žavi dalykai, primenantys kompiuterinius žaidimus, tad pažintis su Šaltojo karo istorija bus tikrai smagi. Ši ekspozicija įrengta buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse, tad vien muziejaus vieta kelia įspūdį. Tai buvęs slaptas karinis objektas, kuris šiandien yra atviras lankytojams, o jame esanti ekspozicija pasakoja karo istoriją, apimančią net penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą.

Energetinių labirintų parkas

Energetinių labirintų parkas

Kartu su visa šeima leiskitės į įspūdingus labirintus – mažiesiems jie tikrai patiks. Parką sudaro 5 skirtingo ilgio labirintai, kuriuose atrasite įvairias geometrines figūras: kupolus, mandalą ir merkabą. Pasivaikščiokite labirintuose ir pasikraukite energijos, o ieškoti išėjimo bus labai smagu.

Karšuvos žiedas

Po šiuo pavadinimu slepiasi įspūdingi turistiniai maršrutai, kurie sujungia net tris šalies regionus: Žemaitiją, Mažąją Lietuvą ir Aukštaitiją. Visai šeimai čia bus ką pamatyti, nes pažintiniuose takuose išvysite pilis ir piliakalnius, sužinosite istorinių faktų bei informacijos apie gamtą.

Telšių miestas

Šis Žemaitijos miestas – puiki kelionių kryptis visai šeimai. Čia rasite daugybę pramogų ir vietų, kur galima paskanauti ne visiems žinomų žemaitiškų patiekalų. Vis dėlto viena įdomiausių dalių yra menininkų kūrybos kelio paieškos: daugybę jų kūrinių atrasite netikėčiausiose miesto vietose. O kad būtų įdomiau, pakuždėsime pradžios tašką, kuriuo gali tapti Turgaus aikštėje esanti nedidelė metalinė plytelė, kurioje vaizduojamas žydas – tai simbolis šioje vietoje kadaise vykusių didelių jomarkų. Taip pat galima ieškoti „pasislėpusių“ meškučių – tai puiki atrakcija, kuri pasivaikščiojimą po miestą pavers smagia šeimos pramoga.

Platelių dvaro sodyba

Tai įdomus istorinis architektūrinis ansamblis, kurį juosia nedidelis parkas. Čia ne tik smagiai pasivaikščiosite, bet ir sužinosite daug informacijos. Pasinerti į kvapą gniaužiantį istorijos tyrinėjimą kviečia amatų dirbtuvės, kuriose pažinsite tradicinius amatus ir patys savo rankomis galėsite prisiliesti prie bičių produktų gamybos arba kulinarinio paveldo. Tai vieta, kur per pojūčius galima pažinti savitą ir išskirtinį Žemaitijos kraštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *