Ką veikti Vilniuje? Ką veikti Vilniuje?

Ką veikti Vilniuje?

Vilnius – gražus ir itin įdomus Lietuvos miestas, kuriame yra labai daug visko. Muziejai, teatrai, paminklai, skulptūros, parkai ir t.t. Sostinė sulaukia labai daug lankytojų iš viso pasaulio, tačiau ne tik – šį miestą lanko ir tautiečiai, gyvenantys kituose miestuose ar rajonuose. Kartais net sakoma, jog negalima įvardinti kas tiksliai jame taip žavi, tiesiog žmonės jaučia trauką ir meilę šiam gražiam miestui.

Tačiau dažnai būna taip, jog atvykus aplankyti šio miesto nesuplanavus iš anksto, galima pasimesti ir neaplankyti pačių gražiausių vietų. Mūsų tikslas pasiūlyti Jums idėjas, ką galima veikti Vilniuje. Galbūt Jūs pasinaudosite idėjomis arba perduosite jas tiems, kam tai aktualu.

Pradėkime nuo to, jog šis miestas yra labai įvairiapusis, todėl čia veiklos sau atras ir aktyvių pramogų mėgėjai, ir ramybės, gamtos ar kultūros gerbėjai. Čia daug vietų ir veiklų, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Pateiksime įvairius variantus, o Jūs pritaikysite juos pagal savo poreikius, pomėgius ir kažką tikrai išsirinksite.

Idėjos ką veikti Vilniuje

Vilniaus muziejai

Vienodų muziejų nebūna, todėl net ir panašia tema veikiantys Vilniaus muziejai skirtinguose miestuose gali skirtis. Jeigu kalbėtumėme apie Vilnių, tai itin rekomenduojame aplankyti MO muziejų, kuriame vyksta įvairios parodos, renginiai ir visa tai nuolat keičiasi. Tad reikia sekti naujienas ir kai tik būna Jums aktuali, įdomi tema – pirmyn į meno erdves.

Šiame mieste taip pat puiki vieta Žaislų muziejus. Jame noriai lankosi tiek suaugę, tiek vaikai. Čia daugybė įvairiausių žaislų, kuriuos prisimins net ir vyresnės kartos atstovai, o pati muziejaus aura leis prisiminimais nukeliauti į vaikystės ir svajonių pasaulį.

Energetikos ir technikos muziejus, taip pat itin įdomi ir dėmesio verta vieta, kurią būtina aplankyti. Jis įkurtas buvusios Vilniaus miesto centrinės elektrinės patalpose.

Šiuolaikinis iliuzijų muziejus taip pat sulaukia vis daugiau lankytojų, kurie nustemba sužinoję ir pamatę, kaip veikia … neišduosime kas, bet pasakysime, jog visa tai pamatyti tikrai verta.

Tai tik dalis Vilniuje esančių muziejų, jų yra ir dar daugiau, tad aplankyti bent vieną tiesiog būtina.

Parkai

Vingio parkas Vilniuje

Žmogaus rankos gali sukurti daugybė gražių ir įdomių dalykų, tačiau dar daugiau gali gamta. Nuostabūs medžiai, augalai, miško takeliai – visa tai tampa tikru grožiu ir gėriu, jeigu jį dar ir puoselėja žmogaus ranka. Vilniuje patariame apsilankyti Vingio parke, kuriame galima ne tik pasivaikščioti, bet ir aktyviai praleisti laiką – pasivažinėti dviračiu, pabėgioti, pasportuoti, vaikams yra įrengtos žaidimų aikštelės, vasarą čia daug dar papildomų pramogų. Bernardinų sodas – netoli Vilniaus Arkikatedros esantis parkas yra labai gražus, mat jame auga įvairiausios gėlės, augalai, yra ir fontanas. Čia pasivaikščioti užsuka ir poros, šeimos su vaikais, ir senjorai. Ką jau kalbėti apie Kairėnų Botanikos sodą, kuris yra neatsiejama universiteto ir sostinės gyventojų mokslo, švietimo ir gamtos dalis. Kuomet būna šilta, čia auga rūšiniai augalai bei įvairios jų veislės iš tolimų ir artimų kraštų ir, aišku, vietinės žolės ir medžiai. Pasigrožėti tikrai yra kuo, o ir sužinoti galite labai daug.

Gatvės, gatvelės

Vilniuje yra daug gražių vietų, o ypač Senamiestis, kuriame gausu siaurų ir gražių, senų gatvelių. Pvz. Pilies g., Bokšto g, Didžioji g. ir t.t. Būtina aplankyti ir Vilniaus arkikatedrą, joje esančią koplyčią, pasivaikščioti Gedimino prospektu. Senamiesčio dvasia gali įkvėpti, gali nuraminti, gali ir nustebinti – tik reikia ją pajusti. Tai padaryti bus lengviau, jeigu atkreipsite dėmesį į skirtingų architektūrinių stilių pastatus, jų formą, spalvas, paskirtį. Ypač didelį įspūdį palieka bažnyčios, pvz. šv. Onos bažnyčia, šv. Dvasios ir t.t.

Teatrai, kinas

Mėgstantiems kiną, spektaklius, Vilniuje būtina aplankyti žinomiausius teatrus. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos nacionalinis Dramos teatras, Domino teatras, Keistuolių teatras ir t.t. Kino teatrai (pvz.Vilniaus Akropolyje arba Vingio Forumcinemas) siūlo labai platų įvairiausių filmų pasirinkimą vaikams, šeimai ir suaugusiems. Daug žanrų, dar daugiau įspūdžių – būtinai išbandykite Vilniuje esančias patogias kino teatro sales.

TV bokštas

Vilniaus TV bokštas

Tai Aukščiausias statinys Lietuvoje, kurį tiesiog būtina aplankyti. Kasmet jį aplanko apie 130 tūkst. lankytojų. Jame yra aukščiausia atvira apžvalgos aikštelė Lietuvoje – 180 metrų aukštyje. Joje galima pasigrožėti įspūdingais vaizdais, įveikti aukščio baimę ir skaniai pavalgyti arba atsigerti gėrimų su šeima, antrąja puse ar draugais.

Gedimino pilies bokštas

Tai viena labiausiai turistų lankomų vietovių, kuri palieka įspūdį ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Čia yra įkurta įspūdinga ekspozicija, kuri realistiškai padeda susipažinti su istorija. Pabuvę ten, pasijusite tarytum nukeliavę į gilią praeitį, tačiau graži miesto panorama sugrąžins Jus į realybę ir leis mėgautis neįtikėtinai gražiais vaizdais.

Paupys

Jeigu būsite/esate Vilniuje – būtinai apsilankykite Paupyje. Tai naujausias Vilniaus rajonas, kuris yra senamiestyje. Čia itin daug gamtos, kurioje puikiai dera ir šiuolaikiniai pastatai, nuostabi jų architektūra. Būtinai užsukite į Paupio turgų, kuriame rasite ne tik kokybiško, itin skanaus skirtingų virtuvių maisto, tačiau ir galėsite pasimėgauti išskirtine aplinka.

Lukiškių kalėjimas

Lukiškių kalėjimas Vilniuje ši vieta tampa vis dažniau lankoma. Daug metų kalinius saugojusios sienos šiandien priima visus, kas domisi menu, istorija ir ieško įdomių potyrių. Dabar čia vyksta įvairios parodos, koncertai, pasirodymai, meno dirbtuvės ir t.t. Be abejo, galima leistis ir į ekskursiją po šį nuostabų kalėjimą su gidu ir sužinoti visas paslaptis. O jeigu norite dar stipresnių įspūdžių ir adrenalino, rinkitės naktinį pasivaikščiojimą po kalėjimą.

Vilniaus Rotušė

Vilnaius Rotušė

Buvote Vilniuje, bet nebuvote Vilniaus Rotušėje arba jos aikštėje? Nebuvote ir Vilniuje. Rotušėje vyksta įvairūs renginiai, parodos, mugės, kaip ir Rotušės aikštėje. Tačiau tikrai nebūtina laukti konkrečios šventės arba renginio, pvz. Kalėdinės mugės, eglės įžiebimo ar Kaziuko mugės ir t.t. Apsilankykite Rotušės aikštėje ir pasigrožėkite šiuo nuostabiu vaizdu bet kada arba užsisakykite ekskursiją ir sužinokite daug įdomių dalykų.

Žvėrynas

Apsilankykite šiame nuostabiame rajone, nes jis tikrai to vertas. Apie šį rajoną daug kalbėti nereikia, reikia jame tiesiog apsilankyti. Pasigrožėkite neįtikėtina architektūra, mediniais pastatais, įvairiomis jų spalvomis, ornamentais. Kiekvienas pastatas it meno kūrinys, kuris jau daug metų džiugina Žvėryno gyventojus ir lankytojus. Kuomet pavargs kojos, tiesiog užsukite kavos ar gero maisto, mat šiame rajone tikrai yra daug gerų kavinių. Jas atrasite pagal kvapą ir nuojautą – patikėkite.

Vilniaus stotis

Jeigu galvojate, jog stotis, tai tik autobusai, traukiniai, daugybė keleivių, taksi ir dar nemažai išmaldos prašančių žmonių – labai klystate. Vilniaus stoties rajonas atgimsta neįtikėtinu tempu. Jame vyrauja savotiška aura ir architektūra. Pasigrožėkite pastatais, kurie papuošti menininkų piešiniais, apsilankykite kavinėse, kurios toli gražu nėra „pigaus maisto kioskeliai“. Čia vyksta vis daugiau įvairiausių renginių, koncertų, susitikimų, parodų ir t.t. Tikrai verta apsilankyti.

Užupio Respublika

Užupio Respublika

Esate meno mėgėjas, o gal norite aplankyti ypatingą vietą Vilniaus mieste? Tuomet tai Užupio Respublika – vienas seniausių Vilniaus rajonų, kuriame daug ne tik meno, bet ir yra nuosavas himnas, konstitucija, prezidentas, vyskupas ir t.t. Užupis laukia visų – net ir tų, kurie nieko nenusimano apie meną, nes čia kiekvienas gali tapti menininku.

Vichy vandens parkas

Jeigu mėgstate vandens pramogas, būtinai apsilankykite Vichy vandens parke, kuriame yra daugybė vandens pramogų vaikams ir suaugusiems, skirtingos pirtys, atrakcionai, sūkurinės vonios, baras vandenyje ir daug visko laukia smagiai nusiteikusių lankytojų. Na, o jeigu nuotaikos nėra – čia ji tikrai atsiras. Išbandykite čiuožyklas, kitas pramogas ir pasidalinkite įspūdžiais su savo artimaisiais, kitą kartą apsilankysite kartu. Tiesa, jeigu ypatingai mėgstate plaukimą – lėtą, ramų ar labai greitą sportinį ir ilgų distancijų, tuomet apsilankykite Vilniaus Lazdynų arba Fabijoniškių baseine – čia tikrai užteks ir vietos, ir vandens.

Planetariumas

Vilniuje yra labai nuostabi ir daug kam žinoma vieta, kuri laukia astronomijos gerbėjų ir ne tik, tai planetariumas. Čia daugybė žvaigždžių, planetų, astronomijos paslapčių ir įspūdingų vaizdų. Galima užsisakyti ekskursiją arba tiesiog apsilankyti ir sužinoti bei pamatyti daug įdomių dalykų. Tai vienintelis specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras Lietuvoje, tad jį aplankyti būtina. Net jeigu Jums atrodo, jog nieko bendro su astronomija neturite, ateikite čia ir, tikime, Jums atrodys kitaip.

Adventica

Norite kaip reikiant išlieti visą savo energiją ir šokinėti ant kokybiškų, didelių batutų ir įveikti įvairias laipiojimo kliūtis? Tuomet puikiai tiks didelis šeimos pramogų parkas Adventica. Karstynės, kartodromas, interaktyvios sienos, didžiausias Baltijos šalyse vientisas pripučiamas batutas ir dar daug visko po vienu stogu. Jeigu išalksite ar ištrokšite, čia galėsite atsigaivinti ir pasistiprinti. Puiki vieta švęsti gimtadienį, kitą šventę ar tiesiog užsukti čia tada, kai nėra nuotaikos ar yra itin daug energijos – tinka abu variantai.

Skybar

Norite išgerti kokybiško gėrimo, tačiau tuo pačiu ir pamatyti gražiausius vaizdus? Tuomet Skybar – ta vieta. Šis baras yra „Radisson Blu Hotel Lietuva” 22 aukšte ir laukia visų, kas vertina ne tik gerą skonį, bet ir aplinką. Puikiai tinka apsilankyti ne tik dieną, bet ir naktį – ir vienu, ir kitu atveju panorama užburia.

Zoopark

Vieta, kurioje puikiai laiką praleis tiek maži, tiek dideli gyvūnų mylėtojai. Zoopark Vilniuje puikus pasirinkimas, mat čia labai daug įvairiausių gyvūnėlių, kuriuos galima pamatyti iš labai arti, o kai kuriuos net ir pamaitinti. Puiki vieta ieškantiems ramybės, norintiems pamatyti gražių gyvūnų arba pažinti naujus, dar nematytus. Puikiai pasivaikščiosite ir pasijusite tarsi būtumėt jų draugai, mat gyvūnai yra toje pačioje erdvėje.


Vilnius – nuostabus miestas, kuris turi daugybė pramogų, įdomių vietų, vietovių, parkų ir dar daug visko suaugusiems, ir vaikams. Sostinėje galima atrasti tiek aktyvių pramogų mėgėjams skirtų veiklų, tiek vietų, kuriose galima pasimėgauti ramybe. Menas, muzika, sportas, istorija, praeitis, ateitis, grožis – visa tai ir dar daugiau viename mieste. Nepamirškite, jog net jeigu apsilankėte Vilniuje esančiose vietovėse, miestu pasigrožėti galite ir naktį. Atvykę į sostinę naktį pasimėgaukite ramiu, gražiu senamiesčiu, pasivaikščiokite miesto centro gatvėmis, užsukite išgerti kavos ar suvalgyti kažko skanaus naktį veikiančioje kavinėje ar bare. Kad ir kiek vietų Vilniuje aplankysite, norėsite grįžti dar. Priežastis paprasta – visko aplankyti tiesiog neįmanoma, ypač, jeigu šiame mieste negyveni. Taip pat jame nuolat atsiranda naujovių, o vienus renginius keičia kiti, atsinaujina miestas, parodos, pastatai, planai, tad visada yra dėl ko atvažiuoti į Vilnių ir visada yra – ką jame veikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *