Geriausi siaubo filmai Geriausi siaubo filmai

Geriausi siaubo filmai

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo siaubo filmai jums labiausiai patinka, šie filmai yra vieni geresnių, kurie tikrai išsiskiria iš siaubo filmų minios. Nesvarbu, ar tai būtų įtempti psichologiniai trileriai, kruvini žudikų filmai, ar bet kokio kito tipo siaubo filmai, kiekvienas šiame sąraše esantis filmas turi kažką unikalaus ir įsimintino, dėl ko jį privalo pamatyti šio žanro gerbėjai.

Švytėjimas [The Shining] 1980

Švytėjimas – klasikinė Stanley Kubricko Stepheno Kingo romano ekranizacija yra įtampos ir siaubo šedevras. Džekas Nikolsonas suvaidino vieną žymiausių savo vaidmenų – Džeką Torensą, rašytoją, kuris atsiskyręs viename atokiame viešbutyje panyra į beprotybę. Filme gausu nepamirštamų scenų ir vaizdų, todėl tai vienas įtakingiausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Egzorcistas [The Exorcist] 1973

Egzorcistas – pagal Williamo Peterio Blatty bestseleriu tapusį romaną sukurtame klasikiniame siaubo filme pasakojama bauginanti ir nerimą kelianti istorija apie jauną merginą, kurią apsėdo piktoji dvasia. Šis gotikos šedevras, kuriame vaidina kultiniai Linda Blair ir Maxas von Sydowas. Filmas „Egzorcistas”, pasižymintis novatoriškais specialiaisiais efektais ir šiurpą keliančiomis psichologinio siaubo scenomis, laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Helovinas [Halloween] 1978

Helovinas – Šis įtakingas siaubo filmas, kurį režisavo Johnas Carpenteris, tapo Jamie Lee Curtis karjeros pradžia ir įkvėpė daugybę tęsinių. Istorija pasakoja apie jauną auklę, kurią Helovino naktį persekioja pabėgęs psichikos ligonis. Ši šiurpą kelianti klasika laikoma vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų, kuris žiūrovus gąsdina ir po daugiau.

Svetimas [Alien] 1979

Svetimas  – klasikinis Ridlio Skoto mokslinės fantastikos trileris laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų. Filme Sigourney Weaver vaidina kosminės įgulos narius, kurių misija žlunga, kai jie savo laive susiduria su ateivių pabaisa. Psichologinio siaubo ir vaizdingų specialiųjų efektų derinys „Svetimkūnis” tebėra vienas iš labiausiai gąsdinančių kada nors sukurtų filmų.

Ženklas [The Omen] 1976

Klasikinis siaubo filmas „The Omen” – šiame klasikiniame siaubo filme pasakojama apie berniuką, kuris iš tikrųjų yra Antikristas. Filmas „The Omen”, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Gregory Peckas ir Lee Remickas, – tai šiurpi blogio istorija, kuri prikausto dėmesį.

Rozmari kūdikis [Rosemary’s Baby] 1968

Rosemary’s Baby – klasikinis Romano Polanskio siaubo filmas pasakoja apie jauną moterį, kuri pastoja nuo velnio vaiko. Mia Farrow vaidina šiame siaubingame pasakojime apie demonišką apsėdimą, dėl kurio dar ilgai po titrų pabaigos jausitės nejaukiai.

Nasrai [Jaws] 1975

Nasrai – klasikinis Steveno Spielbergo trileris apie didįjį baltąjį ryklį, terorizuojantį nedidelį miestelį, tapo vienu pelningiausių visų laikų filmų. Įtampos ir siaubo kupinas filmas „Nasrai” iki šiol laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Hanibalas [The Hannibal Lecter] 2001

Jonathano Demme’o klasikinis trileris apie Hanibalą Lekterį, serijinį žudiką, kurio taikiniu tampa jaunos moterys, tapo šiuolaikine siaubo klasika. Šis šiurpą keliantis filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Anthony Hopkinsas ir Jodie Foster, buvo nominuotas geriausio filmo apdovanojimui „Oskaruose” ir pelnė geriausio aktoriaus, režisieriaus, scenarijaus ir kitus apdovanojimus.

Psichopatas [Psycho] 1960

Psichopatas – Alfredo Hitchcocko klasika tapęs filmas apie moterį, kurią viešbučio kambaryje peiliu subadė pabėgęs psichikos ligonis, sukėlė revoliuciją Holivudo kine. Daugelio kritikų laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų, „Psichopatas” ir toliau kelia siaubąžiūrovų daugiau nei po 50 metų.

Gyvųjų numirėlių naktis [Night of the Living Dead] 1968

Gyvųjų numirėlių naktis (1968) – šis klasikinis George’o Romero filmas apie zombius laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų. Istorija pasakoja apie grupę žmonių, kurie per zombių apokalipsę įkalinti fermoje. Kupinas įtampos, žiaurumo ir siaubo, „Gyvųjų numirėlių naktis” yra esminis siaubo kino kūrinys.

Piktieji numirėliai II [Evil Dead II] 1987

Piktieji numirėliai II (1987) – šis linksmas ir kruvinas novatoriško siaubo filmo „Piktieji numirėliai” tęsinys ir praėjus daugiau nei 30 metų po pasirodymo vis dar šokiruoja žiūrovus. Šiame filme, kuriame Bruce’as Campbellas vaidina Ashą Williamsą, šmaikšti komedija derinama su kruvinu smurtu, todėl jis tapo išliekančia kultine klasika.

Kerė [Carrie] 1976

Carrie (1976) – Briano De Palmos siaubo filmas apie jauną merginą telekinetikę yra žanro klasika. Filmas „Carrie”, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Sissy Spacek ir Johnas Travolta, buvo nominuotas keliems „Oskarams” ir iki šiol laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Pano labirintas [Pan’s labyrinth] 2006

Pano labirintas (2006) – Guillermo del Toro režisuotas šiuolaikinis šedevras, kuriame tamsios pasakos derinamos su psichologiniu siaubu ir sukuriamas nepamirštamas reginys. Kupinas fantastinių vaizdų ir šokiruojančio smurto, „Pano labirintas” nusipelno vietos tarp geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Babadukas [The Babadook] 2014

The Babadook (2014) – australų siaubo filmas apie motiną ir sūnų, kuriuos terorizuoja pabaisa iš vaikiškos knygelės. Dėl puikios vaidybos, šiurpios atmosferos ir šokiruojančių posūkių „The Babadook” yra vienas geriausių pastarųjų metų siaubo filmų.

Išvarymas [The Conjuring] 2013

Dar viena šiuolaikinė klasika – Jameso Wano režisuotas filmas „Išvarymas” (The Conjuring). Šioje šiurpą keliančioje istorijoje apie demonišką apsėdimą puikiai vaidina Vera Farmiga ir Patrikas Vilsonas, vaidinantys vaiduoklių medžiotojus Warrenus, kurie padeda piktosios dvasios terorizuojamai šeimai.

Pjūklas [Saw] 2004

Pjūklas (Saw) – Pirmasis „Pjūklo” filmas buvo nepakartojamas ir žiaurus reginys, visiems laikams pakeitęs siaubo žanrą. Pagrindinius vaidmenis atliko Cary Elwesas ir Leigh Wh.

Teksaso skerdynės [The Texas Chain Saw Massacre] 1974

Teksaso skerdynės (The Texas Chainsaw Massacre) – Tobe’o Hooperio režisuotas kruvinas siaubo filmas apie grupę paauglių, susidūrusių su žudikais kanibalais, laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų. Nerimą keliančių scenų ir šokiruojančio smurto kupinas „Teksaso skerdynės” neabejotinai gąsdins žiūrovus dar ne vienerius metus.

Peržiūra [Audition] 1999

„Peržiūra” – kultinis klasikinis Takashi Miike’s filmas yra žiaurus pasakojimas apie sadizmą ir kerštą. Našlys nusprendžia surengti atranką, kad susirastų naują žmoną, tačiau moteris, kurią jis išsirenka, pasirodo esanti kur kas daugiau, nei jis tikėjosi. „Audition” – tai filmas ne silpnų nervų žiūrovams, kuriame yra daug smurto ir nerimą keliančių scenų.

Skambutis [The Ring] 2002 

Skambutis – Gore Verbinski filmastai japonų filmo „The Ring”, pasakojančio apie prakeiktą vaizdajuostę, kuri po septynių dienų nužudo visus, kurie ją žiūri, perdirbinys. Naomi Watts puikiai vaidina motiną, kuri bando išgelbėti savo sūnų nuo prakeiktos juostos. Skambutis yra vienas geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų dėl savo šiurpios atmosferos ir šokiruojančių posūkių.

28 dienos po [28 Days Later] 2002

28 dienos po – Danny Boyle’o filmas apie grupę išgyvenusiųjų zombių užvaldytame pasaulyje yra greito tempo trileris, kuris prikaustys jus prie kėdės krašto. Dėl puikios vaidybos ir įtempto siužeto „28 dienos po” yra vienas geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Įsileisk mane [Let Me In] 2010

Įsileisk mane – Matto Reeveso sukurtas švedų filmo „Įsileisk mane” perdirbinystai jaudinantis ir kruvinas pasakojimas apie jauną vampyro ir žmogaus meilę. Šis filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Chloe Grace Moretz ir Kodi Smit-McPhee, yra vienas geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų, pasižymintis emociniu gilumu ir lyrišku vizualiniu stiliumi.

Projektas: Bleiro ragana [The Blair Witch Project] 1999

Vienas sėkmingiausių kada nors sukurtų nepriklausomų filmų „The Blair Witch Project” pasakoja apie tris studentus filmų kūrėjus, kurie dingsta miške kurdami dokumentinį filmą apie Blair Witch legendą. Šis rastų kadrų filmas tuo metu buvo revoliucinis ir iki šiol yra vienas geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Košmaras Elmo gatvėje [Nightmare on Elmo’s Street] 1984

Klasikinis Weso Craveno siaubo filmas „Košmaras Elmo gatvėje” apie paauglių terorąir žudiko Fredžio Kruegerio, vis dar yra vienas geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų. Kultinis piktadarys ir novatoriški specialieji efektai – „Košmaras Elmo gatvėje” nustatė šiuolaikinių siaubo filmų standartus.

Avinėlių tylėjimas [The Silence of the Lambs] 1991

„Avinėlių tylėjimas” – šiame garsiajame trileryje, kurį režisavo Džonatanas Demė (Jonathan Demme), Jodie Foster vaidina Klarisę Starling, jauną FTB agentę, pasiųstą apklausti serijinio žudiko Hanibalo Lekterio (Hannibal Lecter). Siaubą keliantis, jaudinantis ir įtikinantis filmas „Avinėlių tylėjimas” laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų.

Poltergeistas [Poltergeist] 1982

Poltergeistas – Tobe’o Hooperio vizualiai pribloškiantisapie vaiduoklių terorizuojamą šeimą laikomas vienu geriausių kada nors sukurtų siaubo filmų. „Poltergeistas”, kuriame vaidina Craigas T. Nelsonas ir JoBeth Williams, yra klasikinis siaubo pasakojimas, kuris persekios dar ilgai po to, kai baigsis titrai.


Yra tiek daug puikių siaubo filmų, kad sunku išskirti tik kelis. Tačiau mes pabandėme išrinkti tik geriausius.

Ar sutinkate su mūsų siaubo filmų sąrašu?

Kokius jūsų visų laikų geriausias siaubo filmas? Praneškite mums komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *